برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، 5 ماده غذایی را روزانه بخورید

– علاوه بر سن، مهمترین علت سفید شدن زوهنگام موها تغذیه ما و کمبودھای تغذیه ای است. به گزارش آوای سلامت به نقل ازاگرچه وراثت و افزایش سن، غ..

برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، 5 ماده غذایی را روزانه بخورید
برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، 5 ماده غذایی را روزانه بخورید - کوک‌برگر

برای جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها، 5 ماده غذایی را روزانه بخورید


علاوه بر سن، مهمترین علت سفید شدن زوهنگام موها تغذیه ما و کمبودھای تغذیه ای است

به گزارش آوای سلامت به نقل ازاگرچه وراثت و افزایش سن، غیر قابل اجتنابند اما مصرف برخی ویتامین ها، و مواد معدنی منجر به کاهش سرعت سفید شدن موها می شوند:

ماهی سالمون :


ماھی سالمون حاوی اسید چرب امگا ٣، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مھم درباره سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری ھای خطرناک و نیز پیری زودرس ھستند، محافظت می کند.

شکلات :


شکلات و مخصوصا شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را افزایش می دھد. ملانین، رنگدانه تیره ای است که به پوست و مو رنگ می دھد.

توت ها :


یکی از دلایل شھرت توت ھا، مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آنهاست. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین ث تولید کلاژن را در بدن افزایش داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می کند. پس خوردن توت، به کاھش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می کند.

سبزیجات برگ سبز :


این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی ھستند. ھمچنین، دارای ویتامین ب هستند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مھمترین روش ھای جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین ب ۱۲ موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید ھورمون ھایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می کند.

بادام :


بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در ھر واحد از بادام، ویتامین ای و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می کنند.

با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیازدهی:

نظرات کاربران

فقط خدا — شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
عالیه ممنون
ریحانه — یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
واقعا عالی
محمدی — دوشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
ممنون
بانوی ❤امیر — یکشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
ممنون کلیپ برگر مفید بود