کاچی

– کاچی آرد گندم یک پیمانه کره کاله 150 گرم شکر یک پیمانه گلاب نصف پیمانه آب سه پیمانه زعفران ساییده شده به مقدار لازم ادویه های مخصوص به..

کاچی
کاچی - Sanaz & Saman

کاچی


کاچی

آرد گندم یک پیمانه

کره کاله 150 گرم

شکر یک پیمانه

گلاب نصف پیمانه

آب سه پیمانه

زعفران ساییده شده به مقدار لازم

ادویه های مخصوص به مقدار لازم

طرز تهیه کاچی

مرحله اول
آماده کردن این دسر ساده تر از چیزی است که فکرش را می کنید. برای شروع آب و شکر را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر در آب حل شود. در جریان حل شدن شکر آرام آرام قاشق را در قابلمه حرکت دهید تا کارتان زودتر پیش برود و شکر زودتر با آب یکی شود.

مرحله دوم
حالا وقت آن است که شربت زعفرانی روی اجاق را کمی قوام بیاورید. برای این کار زعفران را به مواد اضافه کنید و برای غلیظ تر شدن شیره کمی صبر کنید. شیره به دست آمده باید مثل شیره مربا غلیظ و کشدار شود و وقتی کار به اینجا رسید، می توانید گلاب را اضافه کنید. عجله نکنید و حرارت شعله را بالا نبرید. غلیظ شدن شیره حتی روی حرارت متوسط هم وقت زیادی را از شما نمی گیرد.

مرحله سوم
کره را داخل یک قابلمه انداخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید. پس از این که کره آب شد، آرد گندم را به آن اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا آرد رنگ طلایی متمایل به قهوه ای شود.

مرحله چهارم
مقداری دارچین، پودر هل و زنجبیل اضافه کرده سپس شیره را به آن اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا مخلوطی صاف و یکدست شود. دقت کنید که اگر کاچی سفت شد، یک پیمانه آب به آن اضافه کنید. افزودن این ادویه ها هم کاچی را پرخاصیت می کند و هم از آن معجون انرژی بخش تری می سازد.

مرحله پنجم
حال نوبت به دم کردن کاچی می رسد؛ بنابراین قابلمه را روی شعله پخش کن قرار داده و صبر کنید تا کاچی حدود 20 دقیقه دم بکشد، سپس مقداری مغز بکوبید و داخل دسر بریزید. اگر دوست دارید بافت دسرتان یکدست باشد، مغزها را در آسیاب خوب له کنید

کاچی سنتی و خوشمزه شما آماده است. دسر را در ظرف مناسب ریخته و روی آن را با پودر گردو، پسته و بادام تزیین کرده و سرو کنید.

@ashpazi_be_sabke_sanaz

تصاویر تزئینات کاچی

کاچی - تصویر 1 - کاچی آرد گندم یک پیمانه کره کاله 150 گرم شکر یک پیمانه گلاب نصف پیمانه آب سه پیمانه زعفران ساییده شده به مقدار لازم ادویه های مخصوص به.. - Sanaz & Saman
کاچی - تصویر 1 - کاچی آرد گندم یک پیمانه کره کاله 150 گرم شکر یک پیمانه گلاب نصف پیمانه آب سه پیمانه زعفران ساییده شده به مقدار لازم ادویه های مخصوص به.. - Sanaz & Saman

برای نمایش همه ی غذاهای کانال Sanaz & Saman اینجا کلیک کنید

با دیگران به اشتراک بگذارید:

امتیازدهی: